Sprężarki chłodnicze sercem sytemu chłodniczego

W każdym systemie chłodniczym główną rolę odgrywają sprężarki chłodnicze, które są właśnie głównym elementem odpowiadającym za dostarczanie niskich temperatur. Otóż są one skonstruowane w taki sposób, aby być przystosowanymi do czynnika chłodniczego, a ściślej mówiąc do jego własności fizycznych.

Najczęściej spotykane urządzenia tego typu posiadają silnik elektryczny. Ten ostatni element razem z częścią, która spręża jest ulokowany we wspólnej szczelnie zamkniętej obudowie. Jeśli zaś chodzi o kwestię najczęściej wykorzystywanych w tego typu sprężarkach czynników chłodzących to są to freon i amoniak.

Jak więc widać wyraźnie sprężarki chłodnicze to jądro każdego systemu chłodniczego. Nie mógłby się obejść bez tego elementu żaden sklep spożywczy, hipermarket, przedsiębiorstwo przetwórstwa mięsnego lub rybnego czy też magazyn owoców i warzyw. Ponadto tak samo ważne są sprężarki chłodnicze w miejscach takich jak hurtownie farmaceutyczne.

Widzimy więc wyraźnie, że bez tych maszyn każde z wymienionych miejsc nie mogłoby prawidłowo funkcjonować. Dodajmy jednak, że bardzo ważny jest dobór typu i parametrów danej sprężarki pod kątem naszych potrzeb.

admin